Права дітей (виховна година)

prava ditej

Мета. Ознайомити учнів з основними положеннями Конвенції про права дитини, поглибити знання про права та обов»язки дітей. Формувати правову культуру.
Обладнання. Конвенція про права дитини. Конституція України, газетні та журнальні статті.

Вступне слово вчителя.
16 липня 1990 року назавжди залишилися в історії українського народу великим і пам»ятним днем. Україна здобула волю і незалежність. Перед усім світом постала держава з давньою, славною історією, оригінальною духовною культурою, з своїми символами, мовою, чесними, працьовитими, миролюбними людьми – українським народом.
Сьогодні ми ознайомимося з основними принципами Конвенції про права дитини і обговоримо ряд суттєвих питань, що стосуються дітей. Найперше, що ж таке Конвенція? Конвенція – це угода, договір між державами з приводу якого-небудь питання. А ратифікувати – означає затверджувати міжнародний договір.
Отже, 27 лютого 1991 року Верховна Рада України затвердила Конвенцію про права дитини, проголошену 20 листопада 1989 року Асамблеєю ООН.
Проголошення і схвалення цього важливого документа свідчить про те, що держави-учасниці дбають про своє майбутнє, готові вжити всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації, зобов»язуються забезпечувати дитині такий захист і піклування, які є необхідними для її благополуччя.
Обговорення основних положень Конвенції.
Про що ж говориться в цьому документі? Перед вами – текст Конвенції. В статті 6 сказано, що кожна дитина має невід»ємне право на життя. Текст цієї статті близький до ст.27 Конституції України, в якій сказано, що кожна людина має невід»ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов»язок держави – захищати права людини. В Конвенції держави-учасниці зобов»язуються забезпечувати виживання і здоровий розвиток дитини. Зверніть увагу на ст.7. де говориться, що дитина має право не розлучатися з своїми батьками всупереч їхньому бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням визначають відповідно до застосованих закону і процедур, що таке розлучення потрібне в інтересах дитини.
Держави-учасниці забезпечують дитині здатній сформулювати свої власні погляди право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, які торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага відповідно до віку і зрілості. У Конвенції також сказано, що батьки несуть однакову відповідальність за виховання і розвиток дитини. Але дитина, яка тимчасово або постійно позбавлена свого сімейного оточення, має право на особливий захист і допомогу, які надаються державою. Держави-учасниці, які визначають і дозволяють існування системи всиновлення, забезпечують, щоб першочергово враховувались інтереси дитини .
У статті 24 Конвенції сказано, що держави-учасниці визначають право дитини на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров»я і засобами лікування хвороб та відновлення здоров»я. Держави-учасниці вживають необхідних заходів для забезпечення необхідної медичної допомоги та охорони здоров»я дітей. У статті 27 говориться, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення у межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя необхідних для розвитку дитини, а держави-учасниці зобов»язуються у разі потреби надати матеріальну допомогу. Але знову хочу звернути вашу увагу на ось такий лист-крик душі дитини.
Не хочу жити, бо хочу їсти те, що рекламують по телевізору, що їдять мої однокласники. Хочу жити не в гуртожитку, але нашій сім»ї ніколи не світить нормальна квартира …
Звичайно, що листів з подібним змістом чимало. Хто допоможе цим розчарованим дітям, звичайно ж дорослі. В нашій країні створений дитячий фонд України, який займається захистом прав дітей.
В Конвенції також говориться про те, що кожна дитина має право на освіту, запроваджується безплатна і обов»язкова початкова освіта.
Кожна дитина мусить знати свої права. Без знання прав ні про який гармонійній розвиток особистості не можна говорити. Законів на захист прав підлітків у нашому суспільстві прийнято чимало і ми молоді повинні домагатися захисту своїх прав у державі. Але реалізація наших прав на мій погляд не можлива для розвитку системи соціальних інститутів в державі, бо без оволодіння науковими юридичними знаннями не можна навчити людину користуватися своїми правами захищати їх.
Гра «Хто перший».
Учитель роздає картки, на яких перелічені певні права й обов»язки і пропонує учням відповідно з»єднати їх стрілками. Виграє той, хто перший виконає завдання .
Права.
На життя та охорону здоров»я.
На навчання.
На ігри, розваги, відпочинок
На користування бібліотеками, відвідування пам»яток культури.
На свободу об»єднань і мирних зібрань .
На захист від роботи, яка шкодить здоров»ю і розвитку .
Обов»язки.
Дотримуватись правил дорожнього руху.
Берегти природу, пам»ятки культури .
Старанно вчитися .
Дотримуватись правил особистої гігієни .
Дотримуватись моральних норм поведінки .
Виконувати посильну хатню роботу за дорученням батьків .
Дотримуватись розкладу дня й ощадливо використовувати час.
Учень. Вірш «Я маю право».
Я маю право жити на землі.
Творити, дихати, учитись
Примножувать багатства всі її.
Своєю Україною гордитись.
Боротися за неї і за честь стоять.
Безкрайнії поля її любити.
І щовесни журавликів із вірою зустріти.
На золотаве сонце в небесах,
Що щедро Україну зігріває.

Матеріал розміщений в категоріях: in Виховні години.
Якщо ротота Права дітей (виховна година) Вам сподобалась або Ви хочете її обговорити будь-ласка пишіть.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  • Transparent RSS Feed Transparent
  • Календар свят та подій

    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання